Leinikki-mekko vauvalle vaaleanpunainen
Toimituskulut alk. 3,90 €
Yli 49 euron tilauksiin toimituskulut 0 €
Herkullisissa sorbettiväreissä hehkuva mekko, jossa on lyhyet hihat. Mekossa on kaunis leikkaus, laskettu vyötärö ja rypytetty helma. Mekossa on hurmaavan runsas ja aurinkoinen Leinikki-kuosi.
Kesä on saapunut Muumilaaksoon. Aurinko lämmittää ihanasti, ja kedon kukkaset ovat puhjenneet täyteen loistoon. Muumilaakson asukkaat ovat rientäneet ulos ihastelemaan kukkia ja nauttimaan suurenmoisesta kesäpäivästä. Vehreän vihreiden lehtien joukossa on monenlaisia kukintoja, mutta vaikuttaisi siltä että erityisesti leinikit ovat Niiskuneidin ja Mymmelin mieleen. Muumimamma katselee ympärilleen rauhallisena, kun Nuuskamuikkunen puolestaan on matkalla ongelle: hän nauttii rauhasta ja hiljaisuudesta. Aikookohan Muumipeikko läheä Nuuskamuikkusen mukaan, vai jääkö hän muiden seuraan kukkaniitylle?
- Lyhyet hihat
- Hieman A-linjainen
- Laskettu vyötärölinja
- Rypytetty helma
- Olkapäällä valkoiset painonapit
- Sivusaumassa valkoinen Moomin-merkki
- Materiaali miellyttävän pehmeää ja ekologista luomupuuvillatrikoota
- Valmistettu Öko-Tex –standardien mukaisesti
- Lämpimän aurinkoinen väritys sekä runsas Leinikki-kuosi Muumi-hahmoineen tuo iloa ja väriä pukeutumiseen
Tuotenumero | C-72575253 |
---|---|
Väri | Vaaleanpunainen, monivärinen |
Materiaali | 95 % puuvilla 5 % elastaani |
Pesuohje | 40 °C – Pese samansävyisten kanssa nurinpäin käännettynä, ei rumpukuivausta, silitys nurjalta puolelta |
Paino | 0,1 kg |
Valmistusmaa | Turkki |
– Nopea toimitus n. 1-3 arkipäivää
– Toimitus noutopisteeseen alk. 3,90 €, yli 49 € tilauksiin veloitukseton toimitus!
– Tilaa suoraan kotiovelle, toimituskulu 6,90 €
Meillä Martinexissa on tärkeää, että olet tyytyväinen tilaamiisi tuotteisiin ja siksi tuotteiden palauttaminen on helppoa! Tarjoamme sinulle veloituksettoman 30 päivän palautusoikeuden. Lue lisää >>
Kokotaulukot löydät täältä>>